קטגוריות
מוסיקה

באך בסגנון ג'אז – אנסמבל סולני ת"א עם אנדרס מוסטונן

אנסמבל סולני תל אביב, בניהולו המוסיקלי של ברק טל, יקיים את הקונצרט השני בסדרה קצת אחרת, "באך בסגנון ג'אז", בהובלת הסולן אנדרס מוסטונן בכינור חשמלי ביחד עם להקתו "מוסטונן ארט ג'אז". הקונצרט יתקיים במועד חד-פעמי במסגרת מוסטונן-פסט "טאלין-תל אביב" 2018, בחודש פברואר במרכז ענב.

אנסמבל סולני תל אביב בקונצרט השני בסדרה "קצת אחרת", יארח את הכנר האסטוני אנדרס מוסטונן ולהקתו 'מוסטונן ארט ג'אז' – בהופעה מחשמלת במיוחד. מוסטונן, כסולן ומוביל, הפעם בכינור חשמלי, יחד עם חברי הלהקה החמושים בשתי גיטרות חשמליות, קונטרבס וכלי הקשה – יבצעו יצירות שונות של באך בסגנון ג'אזי ויבצעו את היצירות קונצ'רטו ברנדנבורגי מס' 4, קונצ'רטו ברנדנבורגי מס' 2, ווריאציות גולדברג וקונצ'רטו לשני כינורות.

"בזכות האנרגיה יוצאת הדופן, הגישה המוסיקלית המקורית והאופי המוחצן של אנדרס מוסטונן, הקונצרטים של האנסמבל עמו הם תמיד מלהיבים, מלאי אנרגיה ובעלי אופי של מופע רוק, גם כשהתכניות הן קלאסיות לגמרי", אומר המנהל המוסיקלי של סולני תל אביב, ברק טל ומוסיף, "כעת, כשהוא עומד לנגן על כינור חשמלי ולצרף אליו להקה הכוללת גיטרות חשמליות וכלי הקשה, צפוי להיות מופע מחשמל במיוחד". בקונצרט יבצע האנסמבל יחד עם מוסטונן ולהקתו מיצירות באך – שני קונצ'רטי ברנדנבורגיים, מס' 2 ומס' 4, וכן את וריאציות גולדברג ואת הקונצ'רטו לשני כינורות.

אנדרס מוסטונן, Andres Mustonen (אסטוניה) הוא מנצח וכנר, בוגר האקדמיה למוסיקה בטאלין וזוכה פרסי הצטיינות והוקרה רבים באסטוניה ובברית המועצות. כסטודנט עסק בעיקר במוסיקה אוונגארדית, הלחין ויצר מופעים רבים והקים בתחילת שנות ה 70 את האנסמבל "הורטוס מוסיקוס" ומשמש מאז כמנהלו האמנותי. לפני כעשור, הקים מוסטונן את רביעיית הארט-ג'אז שמנגנת ברחבי העולם והוא מרבה להופיע באירופה עם תזמורות מקומיות כמנצח אורח, כסולן ועם האנסמבל. כיום הוא מנהל את "מוסטונן פסט" פסטיבל חורפי בטאלין, והחל מפברואר 2014 גם מנהלה של "פסטיבל טאלין-תל אביב".

 

כרטיסים לקונצרט "באך בסגנון ג'אז" של אנסמבל סולני ת"א

הקונצרט ייערך ב-17 בפברואר 2018 בשעה 20:30 במרכז עינב לתרבות בתל אביב. מחיר כרטיס: עומד על 146 ש"ח. ניתן לרכוש כרטיסים באמצעות האתר הבא.

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.