קטגוריות
מוסיקה

האופרה כרמן מגיעה לאופרה הישראלית בקיץ 2018

האופרה המפורסמת "כרמן" של המלחין הצרפתי ז'ורז' ביזה תעלה במהלך חודש יולי 2018 בבית האופרה בתל אביב בהפקה מושקעת בת מאות משתתפים. איפה תוכלו לרכוש כרטיסים? וכמה זה יעלה לכם?

האופרה כרמן של המלחין הצרפתי ז'ורז' ביזה היא אחת האופרות הידועות והפופולריות ביותר בעולם המוסיקה הקלאסית וכבר עלתה בישראל פעמים אינספור בהפקות שונות ומגוונות. בקיץ הקרוב, האופרה הישראלית תחזיר לבימות בית האופרה בתל אביב את כרמן בהפקה מושקעת עם מאות משתתפים וסולנים מישראל ומחו"ל שתעלה כאן במהלך חודש יולי 2018.

האופרה הועלתה לראשונה ב-1874 וזכתה בעיקר לביקורות שליליות במשך שנה שלמה מאז הופעת הבכורה כאשר המבקרים מכנים אותה כלא מוסרית ומלאכותית. אך היום, מדובר באחת האופרות הפופולריות ביותר בעולם והיא האופרה הרביעית המנוגנת ביותר בצפון אמריקה וקטעים מוזיקליים רבים מתוכה מוכרים היטב לציבור הרחב ברחבי העולם כולו.

צפו באחת האריות המוכרות ביותר של האופרה בביצועה של ה"רויאל אופרה האוס"

הדמות הראשית באופרה היא הצוענייה כרמן שוברת הלבבות המשתמשת בקסמיה כדי לפתות את דון ז'וז'ה (חייל מחיל המשמר) שיערוק ויתחבר אל קבוצת המבריחים אליה היא משתייכת. כאשר היא מרגישה כי המשימה הושלמה, היא זונחת את דון ז'וז'ה עבור לוחם שוורים בשם אסקיומו. העלילה ממשיכה בתככים ומזימות עד לנקמתו של דון ז'וז'ה בכרמן.

בתפקידים הראשיים ישתתפו אלנה מקסימובה ונעמה גולדמן שיגלמו את כרמן וגוסטבו פורטה ונג'מדין מבליאנוב בתפקיד דון ז'וז'ה. המנצחת על האופרה היא האמריקאית קרן קמנסק שזו תהיה הופעתה הראשונה באופרה הישראלית. את הסולנים תלווה מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר, מקהלת בת קול ותזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון.

כרטיסים לאופרה כרמן – יולי 2018

האופרה תועלה בין התאריכים 13-28 ביולי 2018 בבית האופרה בתל אביב. מחירי הכרטיסים ינועו בין 192 ל-438 ש"ח בהתאם למיקום הישיבה באולם. ניתן לרכוש כרטיסים אונליין באמצעות האתר הבא.

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.