קטגוריות
מוסיקה

דון ג'ובני בישראל – פברואר 2018

שיתוף פעולה בין בית האופרה המלכותי הקובנט גארדן בלונדון לבין האופרה הישראלית יביא לכאן בחודש פברואר 2018 הקרוב, גרסה חדשה ומרעננת לאופרה המפורסמת של מוצרט "דון ג'ובני". מתי זה יקרה? כמה יעלו הכרטיסים? ואיפה תמצאו כרטיסים מוזלים?

האופרה המפורסמת והידועה של מוצרט "דון ג'ובני" תגיע לבימות בית האופרה הישראלית בתל אביב בחודש פברואר הקרוב בהפקה חדשה ובפרשנות חדשה שנוצרה בשיתוף פעולה בין בית האופרה המלכותי הקובנט גארדן שבלונדון לאופרה הישראלית.

לרכישת כרטיסים בהנחה לאופרה ג'ון ג'ובני בישראל באמצעות קנייה מהירה ומאובטחת לחצו כאן

ההפקה החדשה של דון ג'ובני שתגיע לארץ תציג את האופרה בשילוב מרענן המשלב וידאו ארט וטכנולוגיה חדשנית. הבימאי הדני קספר הלטן המתפקד כמנהל האומנותי של בית האופרה המלכותי של לונדון מציג פרשנות חדשה לאופרה ששמה דגש על ההיבט הפסיכולוגי של הדמויות המורכבות בעלילת האופרה. כך למשל ממקם הלטן את העלילה בתקופה הוויקטוריאנית או כשהוא מציג זווית חדשה לפינאלה של האופרה.

דון ג'ובני, היא אחת האופרות הידועות והמפורסמות ביותר בעולם המוסיקה הקלאסית ואחת המוכרות ביותר של מוצרט. האופרה נכתבה ע"י מוצרט בתקופה בה שהה בפראג (שם גם כתב את האופרה "נישואי פיגארו") והיא הוצגה שם לראשונה ב-1787 בתיאטרון בשם "אסטאטס". האופרה זכתה כבר בהתחלה לפופולריות רבה שהעניקה למוצרט הצלחה כלכלית גדולה ביותר.

האופרה של מוצרט מבוססת על אגדת דון חואן והיא משתייכת לסוגת האופרות "דרמה ג'וקוזו" (עלילה דרמטית המסופרת באמצעות קטעים קומיים) למרות שמוצרט הגדיר את היצירה הזו ואחרות כ"אופרה בופה". האופרה המספרת על המאהב הגדול ביותר הרודף בלהט אחר נשים רבות ונכשל פעם אחר פעם, משלבת בתוכה רגעים דרמטיים, קומיים וטרגדיים בתוך מוסיקה סוערת ומלאת רגש.

ג'ון ג'ובני נחשבת ליצירת מופת של מוצרט וזכתה לעיבודים ואזכורים רבים בעולם התרבות. המחזאי ג'ורג' ברנרד שו למשל, השתמש בה כפרודיה בספרו "אדם ועל אדם" והיא זכתה גם לעיבודים קולנועים רבים (אחד מהם "חואן", בוים ע"י קספר הלטן שביים כאמור את הגרסה הנוכחית שתגיע לכאן).

על ההפקה החדשה שתגיע לישראל בפברואר ינצח דניאל אורן הידוע וישתתפו בה מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר והתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון. בין הסולנים שייקחו חלק בהפקה החדשה: זמר הבס הארגניטנאי נאהול דה פיירו וזמר הבריטון פאלה קנודסן בתפקיד דון ג'ובני, הזמרת הרוסייה יקטרינה בקנובה וכוכבת האופרה הישראלית אלה וסילביצקי בתפקיד דונה אנה וזמרת הסופרן האירית סלין בירן והסופרן השוודית אילבה קילברג בתפקיד דונה אלווירה.

עוד סולנים שמשתתפים בהפקה: ג'ייסון ברידג'ס, כריסטיאן אדם, רוברטו לורנצי, גווידו לוקונסולו, מריאנו בוצ'ינו קרלו סטריולי, דניאלה סקורקה, ענת צ'רני, ג'וליאניני ועודד רייך.

מה מחיר הכרטיסים לאופרה ג'ון ג'ובני בישראל ואיפה מוצאים כרטיסים מוזלים?

האופרה "גון ג'ובני" תתקיים כאמור בבית האופרה הישראלית בין התאריכים 8 עד ה-23 בפברואר 2018. מחיר הכרטיסים הרשמי בקופות מתחיל ב-192 ש"ח ומגיע עד ל-438 ש"ח. באתר הבא ניתן לרכוש כרטיסים בהנחה החל מ-136 ש"ח בלבד.

במקביל, יתקיים גם מפגש "לקראת בכורה" בהנחייתו של מיכאל אייזנשטדט ב-3 בפברואר שייתן הזמנות לקהל להכיר את הבימאי, הסולנים והאנשים מאחורי הקלעים של האופרה. ניתן לרכוש כרטיסים למפגש באמצעות העמוד הבא.

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.