קטגוריות
מוסיקה

הסימפונית ראשון לציון תארח את רני קלדרון וג'יאמפיירו סוברינו

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תעלה סדרת קונצרטים במהלך חודש ינואר 2018 הקרוב בהם תארח את המנצח הישראלי רני קלדרון – מנהל בית האופרה הלאומי לורן בצרפת, ואת הקלרניתן האיטלקי הידוע ג'יאמפיירו סוברינו. כל הפרטים, בכתבה הבאה.

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תציג במהלך החודש הבא את הקונצרט "איטליה והגורל" ובו יתארח המנצח הישראלי רני קלדרון שהחל משנת 2013 משמש כמנהל המוסיקלי של בית האופרה הלאומי "לורן" שבעיר ננסי בצרפת. בנוסף, יתארח אחד הקלרניתנים הידועים ביותר בעולם – האיטלקי ג'יאמפיירו סוברינו שכבר הספיק לנגן תחת שרביטיהם של שולטי, ברנשטיין, לווין ורבים ואחרים.

בקונצרט, שירוץ בתל אביב, רחובות וראשון לציון, יבוצעו היצירות "קוריאולן" פתיחה, אופ' 62 מאת בטהובן, הקונצ'רטינו לקלרנית ולתזמורת בסי במול מזור מאת דוניצטי, הפנטסיה קונצרטית על נושאים מתוך "ריגולטו" של ורדי לקלרנית ולתזמורת מאת באסי בעיבודו של פדריקו קרקי והסימפוניה מס' 4 בפה מינור אופ' 36 מאת צ'ייקובסקי.

שתיים מיצירות בהן ישתתף ג'יאמפיירו סוברינו, הן למעשה אופרות לכל דבר. יצירתו של דוניצטי, מחשובי המלחינים של תור הזהב האופראי האיטלקי, מעמידה סולן וירטואוז שנשמע כזמר לכל דבר לרבות הגוון, היכולות הפיזיות ובעיקר המוסיקליוּת. התזמורת מתייחסת אליו כאל זמר באריָה אופראית מרשימה. גם יצירתו של לואיג'י באסי, שהיה קלרניתן בבית האופרה לה סקאלה, מצדיעה למלחין החשוב באותה תקופה, ג'וזפה ורדי. בבחירה אישית מלקט באסי פנינים מתוך "ריגולטו" – שהיא למעשה אוסף להיטים אופראיים – ומעמיד את הקלרנית פעם כזמר, פעם כזמרת ופעמים אחרות כרביעיה וכמקהלה.

היצירה הראשונה בקונצרט הקרוב היא תמצית מוסיקלית למחזה שהרשים מאד את בטהובן. בטהובן מפעים ודרמטי ואנחנו קוראים באמצעות המוסיקה שלו את עיקרי המחזה "קוריאולן". הסימפוניה הרביעית היא הביטוי המוסיקלי לדרמה האישית של צ'ייקובסקי, נישואים כושלים ומוטיב שהוא בעצמו קורא לו "הגורל" מצד אחד ובמקביל גילוי העוצמה שבשיר העממי והכללתו כמרכיב מסעיר בסימפוניה. קונצרט של דרמה מענגת.

כרטיסים לקונצרט "איטליה והגורל"

הקונצרט "איטליה והגורל" יתקיים במשכן לאומנויות הבמה בתל אביב ב-21 בינואר, בבית העם ברחובות ב-23 בינואר ובהיכל מאיר ניצן לתרבות ואומנות בראשון לציון ב-25 וב-27 בינואר 2018. מחירי הכרטיסים נע בין 96 ל-186 ש"ח. ניתן לרכוש את הכרטיסים באמצעות האתר הבא.

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.