קטגוריות
מוסיקה

התזמורת הפילהרמונית של סנט פטרסבורג תגיע לישראל במאי 2018

לראשונה בישראל ולכבוד חגיגות 70 שנה למדינה, התזמורת הפילהרמונית של סנט פטרסבורג תגיע לישראל יחד עם המנצח יורי טמירקנוב ותציג 2 קונצרטים חגיגיים בהיכל התרבות בתל אביב בחודש מאי 2018 הקרוב. כל הפרטים, בכתבה הבאה.

התזמורת הפילהרמונית הידועה של סנט פטרסבורג תגיע לראשונה להופעה בישראל בחודש מאי הקרוב. זה יקרה לרגל חגיגות 70 שנות עצמאות לישראל וכן ליום הנצחון על הנאצים. התזמורת, שתגיע לכאן יחד עם מנהלה האומנותי יורי טמירקנוב, תציג כאן 2 קונצרטים ב-9 וב-10 במאי בהיכל התרבות בתל אביב.

שני הקונצרטים יהיו על טהרת המלחינים הרוסיים כאשר בקונצרט הראשון תבצע התזמורת את הסימפוניה השביעית של שוסטקוביץ' המכונה "לנינגרד" שתבוצע ברצף וללא הפסקה, ובקונצרט השני, תבצע התזמורת את הקונצ'רטו לפסנתר מס' 3 המפורסם של רחמנינוב שיבצע הסולן ניקולאי לוגנסקי ואת היצירה הידועה של ניקולאי רימסקי קורסקוב "שחרזאדה".

התזמורת של סנט פטרסבורג המורכבת מכ-120 נגנים, היא אחת התזמורות החשובות והידועות ביותר בעולם והיא מחזיקה בעבר מפואר ומרשים ביותר. התזמורת הוקמה ב-1882 בתקופת רוסיה הצארית וזכתה למעמד ממלכתי עם מהפכת 1917 ועבדה עם טובי המנצחים, נגנים והמלחינים כגון ולטר, ויינגרטנר, קלייבר, מונטה וקלמפרר. עם סולני התזמורת נמנו ולדימיר הורוביץ וסרגי פרוקופייב שאת הסימפוניה הקלאסית שלו ניגנה לראשונה התזמורת ב-1918.

ב-1938 החל לנהל את התזמורת המנצח הידוע יבגני מארווינסקי שעשה זאת במשך 50 שנה ברצף והעלה את שמה ודירוגה של התזמורת בעולם. התזמורת העניקה תשומת לב לא רק ליצירות הקלאסיות המוכרות אלא גם ליצירות המאה העשרים.

עם המנצחים שעבדו עם התזמורת במהלך השנים, נמנים מהטה, סווטלנוב, רוז'דסטבנסקי ואחרים. בין הסולנים היו קליברן, גולד, סטרן, ריכטר, אויסטרך, וירסלדזה, טרטיאקוב, קוגן, ספיבקוב ועוד. משנת 1988 ועד היום, בראש התזמורת עומד המנצח יורי טמירקנוב שיגיע כאמור, יחד עם התזמורת לישראל.

כרטיסים לקונצרטים של התזמורת הפילהרמונית סנט פטרסבורג בישראל – מאי 2018

הקונצרטים של התזמורת יתקיימו ב-9 וב-10 במאי 2018 בהיכל התרבות בתל אביב. מחירי הכרטיסים ינועו בין 186 ל-626 ש"ח בהתאם למיקום הישיבה באולם. מכירת הכרטיסים כרטיסים מתבצעת באמצעות האתר הבא.

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.