קטגוריות
מחול

שני מופעי מחול ומוסיקה במוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד

המוצגת במוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן באשדוד יציג שני מופעי מחול ומוסיקה שיעלו בהשראת התערוכה "חולות הזמן" המוצגת במוזיאון ויתרכזו כל אחד בתקופה אחרת בהיסטוריה. המופעים – "ג'אז דיקסילנד" ו-"המשתה הפרסי", יתקיימו בחלל התערוכות במוזאון, וישלבו קטעי מחול לצד מוזיקה תקופתית. בנוסף יערך משתה פלשתי עם כיבוד ברוח התקופה.

המופע הראשון "ג'אז דיקסילנד" יתקיים ביום רביעי ה- 24/1 בשעה 20:00. המופע מתקיים בתקופת עלייתה של מוזיקת הג'אז, ראשית המאה ה-20. מוזיקת הג'אז החלה במיזוג אלמנטים של מוזיקה אפריקאית והרמוניות אירופאיות כבר בסוף המאה ה-19 בקרב צאצאי העבדים בדרום ארצות הברית. בעשור הראשון והשני של המאה ה-20, הסגנון הבולט בג'אז היה הדיקסילנד בניו אורלינס שבדרום ארה"ב. דיקסילנד הוא השם שניתן ללהקות שכללו כלי נשיפה, כאשר הסגנון מתבסס רבות על אלתור.

משתתפים במופע: הרקדנית מור גפן, בליווי ההרכב : The floy joy יובל פדיה – חצוצרה, שימי גלעד-בנג'ו ושירה, דן כהן – תופים. המופע יתקיים בישיבה בתערוכה "חולות הזמן" וכולל כיבוד ברוח התקופה.

המופע השני, "המשתה הפרסי", יתקיים ביום חמישי 22/2 בשעה 20:00. המופע מתמקד בתקופה הפרסית, המאה ה-6 לפנה"ס בארץ ישראל. חידת היעלמותם של הפלשתים, בין אם בשל התבוללות או בעקבות גלות בבל, מסכמת 600 שנה של התרבות הפלשתית בארץ ישראל כשבסופה החלה התקופה הפרסית. המופע כולל ריקוד אתני פרסי של הרקדנית מור גפן, בליווי נגני קמנצ'ה, טאר, וזארב פרסי. המופע החגיגי יתקיים בתערוכה "עולם של הפלשתים" בסמיכות לחג פורים ובסיומו וברוח החג, יוגש משתה עם טעימה מהמטבח הפרסי.

כרטיסים למיני סדרה במוזיאון לתרבות הפלשתים

מחירי הכרטיסים למופעים יעמדו על 40 ש"ח במחיר רגיל ו-30 ש"ח במכירה מוקדמת 30 ₪ (עד ה22/1) דרך האפליקציה אשדודית. ניתן לרכוש את הכרטיסים בעמוד הבא.

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.