קטגוריות
מחול

אגם הברבורים ומפצח האגוזים בישראל – אפריל 2018

להקת הבלט הרוסית של סנט פטרסבורג, תשוב לישראל בחודש אפריל 2018 במסגרת חגיגות 70 למדינה, ותציג את יצירות הבלט המפורסמות של צ'ייקבוסקי "אגם הברבורים" ו"מפצח האגוזים" בתל אביב, באר שבע וחיפה. אז כמה יעלו הכרטיסים? ואיפה קונים? כל הפרטים, בכתבה הבאה.

להקת הבלט של סנט פטרסבורג הנחשבת לאחת ממעצמות הבלט בעולם, תגיע לישראל בחודש אפריל 2018 עם שתיים מיצירות הבלט הידועות והמוכרות ביותר בעולם – "אגם הברבורים" ו"מפצח האגוזים" שכתב המלחין הרוסי צ'ייקבוסקי. הלהקה תציג מופעים במהלך חודש אפריל בתל אביב, חיפה ובאר שבע.

תיאטרון הבלט הרוסי של סנט פטרסבורג הוקם בשנת 1990 ע"י משפחת סולנים ורקדנים יוצאי תיאטרון מרינסקי הידוע שבסנט פטרסבורג כשהוא משמר מסורת ארוכה של שושלת בת מאה שנים. הלהקה אימצה קו ייחודי של סגנון כוריאוגרפי עדין וקלאסי שזכה לכינוי "הסגנון הפטרבורגי" והספיקה להופיע מעל הבמות המפורסמות ביותר בעולם כגון התיאטרון הלאומי "ארמיטאז'", אולם הבלט "אורורה פאלאס" ותיאטרון הקומדיה המוזיקלית.

הלהקה שכבר הופיעה פעמים רבות בישראל, תחזור לכאן לרגל חגיגות 70 שנה לישראל ותציג את שתי "ספינות הדגל" של הבלט הרוסי בפרט והעולמי בכלל. מאז הופעת הבכורה ב-1877, יצירתו של צ'ייקובסקי "אגם הברבורים" נחשבת ליצירת הבלט המוכרת והמפורסמת ביותר בעולם ונחשבת לספינת הדגל של הבלט הרוסי לדורותיו. היצירה זכתה לעיבודים רבים במהלך השנים ביניהם גם קולנועיים כאשר האחרון הידוע מתוכם הוא הסרט "ברבור שחור" מ-2010 בכיכובה של השחקנית נטלי פורטמן.

גם "מפצח האגוזים" שכתב צ'ייקובסקי, נחשבת ליצירת מופת אדירה ולמרות שצ'ייקבוסקי עצמו ראה ביצירה זו את אחת הגרועות שביצירותיו, זכתה היצירה להצלחה עצומה ברחבי העולם במהלך השנים. הקטעים המוסיקליים של היצירה זכו לפופולריות רבה ומשמשים באופן קבוע את הסרטים ותוכניות הטלוויזיה. הקטעים המוכרים ביותר של היצירה הם ריקוד הטרפאק הרוסי,  ואלס הפרחים מארש' וריקוד פיית שזיף הסוכר.

במופיעה כאן, תקפיד הלהקה להציג את היצירות בביצועים מדוייקים ונאמנים למקור ובשילוב תחפושות ותפאורה מושקעת ומוקפדת.

כרטיסים למופעים "אגם הברבורים" ו"מפצח האגוזים"

המופעים של להקת הבלט של סנט פטרסבורג יתקיימו בין התאריכים 20 עד ה-24 באפריל במשכן לאומנויות הבמה בתל אביב, מרכז רפפורט בחיפה ובמשכם לאומנויות הבמה בבאר שבע. מחירי הכרטיסים למופעים ינועו בין 145 ל-365 ש"ח בהתאם לסוג הכרטיס. מכירת הכרטיסים למופע "אגם הברבורים" מתבצעת באמצעות העמוד הבא ולמופע "מפצח האגוזים" באמצעות העמוד הבא.

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.