קטגוריות
מחול

מפצח האגוזים על הקרח בישראל – קיץ 2018

התיאטרון הלאומי הרוסי על הקרח מסנט פטרסבורג יגיע בקיץ 2018 הקרוב עם ההפקה – "מפצח האגוזים – על הקרח" ויציג הופעות בתל אביב, חיפה, רחובות ובאר שבע. כמה יעלו הכרטיסים? כל הפרטים, בכתבה הבאה.

לאחר ההצלחה של סבבי ההופעות הקודמים בישראל עם המופעים על הקרח "היפהפיה הנרדמת", "סינדרלה" ו"אגם הברבורים", התיאטרון הלאומי הרוסי על הקרח מסנט פטרסבורג, יחזור לישראל גם בקיץ הקרוב מופע חדש ומושקי – פנינת הבלט הקלאסי "מפצח האגוזים – על הקרח".

בשונה ממופעי החלקה על הקרח, המופע שיגיע לארץ, יהיה גרסה מלאה של הבלט ולא רק קטעים קצרים מהבלט המקורי. המופע הוא תיאטרון לכל דבר: המופע מתקיים על במת תיאטרון ולא מגרש החלקה, תוך שימוש בתפאורת תיאטרון ותחפושות תיאטרליות וכך, כל אווירת התיאטרון גורמת לצופים לשכוח את העובדה שאמנים רוקדים על הקרח ונדמה שהם מרחפים מעל הבמה.

תאטרון המחול על הקרח של סנט פטרסבורג ממשיך את המסורת של הבלט הקלאסי הרוסי כבר למעלה מ-40 שנה ומציג שילוב בין אמנות ההחלקה על הקרח לבין אמנות הבלט הקלאסי. בראש תיאטרון הבלט הלאומי עומד משנת 1979 קונסטנטין רסאדין – תלמידו של הכוריאוגרף הנודע לאוניד יעקובסון. בעבר רסאדין היה רקדן מוביל בתיאטרון מרינסקי והופיע ברחבי העולם לצידם של כוכבי הבלט של רוסיה, ביניהם: מיכאל ברישניקוב ונטליה מקרובה.

בין חברי הלהקה נמנו מיטב ספורטאי ההחלקה על הקרח בעולם. כיום, התאטרון שערך סיבובי הופעות מארצות הברית ועד דרום קוריאה, נחשב לטוב מסוגו בעולם. בשונה מלהקות המופיעות על קרח מלאכותי – אמני התיאטרון על הקרח מסנט פטרסבורג מופעים אך ורק על משטח קרח של ממש. רק משטח כזה יכול להקנות לתנועותיהם את הקלילות והחלקות הנדרשים בבלט אמיתי.

כרטיסים למופע מפצח האגוזים על הקרח בישראל

המופע ירוץ בישראל במהלך החודשים יולי ואוגוסט 2018 בבית העם ברחובות (26 ביולי), במרכז הקונגרסים בחיפה (28 ביולי), במשכן לאומנויות הבמה בבאר שבע (1 באוגוסט) ובמשכן לאומנויות הבמה בתל אביב (3-4 באוגוסט). מחירי הכרטיסים ינועו בין 185 ל-385 ש"ח בהתאם למיקום הישיבה באולם. מכירת הכרטיסים מתבצעת באמצעות האתר הבא.

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.