קטגוריות
הרצאות ותערוכות

סדרת הרצאות חדשה במוזיאון לתרבות האיסלאם בבאר שבע

סדרת הרצאות חדשה בשם" שיג ושיח מתגלגלים במוזאון" תתן במה לאנשי באר שבע והסביבה, מומחי תוכן שידיעותיהם ולבם קשורים קשר הדוק לעיר ולאזור. זאת במטרה לפרוש יריעה בפני הקהל במגוון נושאים: דתות, תרבות, היסטוריה, אמנות, ארכאולוגיה, אדריכלות, איכות סביבה, התחדשות עירונית ועוד.

המפגשים יתקיימו בטבורה של קריית הממשל העות'מאני – במתחם המטופח של המוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח, כשבבסיס הרעיון עומד הרצון לשתף את הקהל המקומי ביופי מורשתה, אתריה ואנשיה של העיר.

בתוכנית המפגש הראשון, שיתקיים ביום שבת, 11 בפברואר, בשעות 12:00-10:00, ירצה מר איציק פלדמן בנושא "סיפורי מסגדים: מבוכרה עד באר שבע". בהרצאה ייקח את המאזינים למסע בזק בנבכי ההיסטוריה ובמרחבי הגיאוגרפיה; מהו מסגד? איך הוא נראה? במה הדמיון והשוני בינו לבין בית כנסת וכנסייה? מה הם המסגדים החשובים ביותר? אלו הם המפוארים ביותר? ומי בנה אותם? ובנוסף, יספק פרטים פיקנטיים על מסגדים מעניינים, ככל שיאפשר הזמן.

צילום: עמית גירון

בתום ההרצאה יתקיים הסיור "ממסגד למוזאון" במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח, עם אוצרת המוזאון והתערוכה "מכתוב" ד"ר שרון לאור- סירק. בין מוצגים מסורתיים לצד יצירות עכשוויות תסביר ד"ר לאור-סירק על תהליך הקמת המוזאון, ההיסטוריה של המבנה בו הוא שוכן, ותספר על הבסיס הרעיוני שעומד במרכז תערוכת הקבע והתערוכות המתחלפות.

פרויקט ההרצאות נרקם בשיתוף פעולה בין צוות המוזאון לבין פרויקט הסיורים 'שיח מתגלגל' – סיורי נושא מודרכים בבאר שבע רבתי, שפועל זו השנה הרביעית.

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.