קטגוריות
הרצאות ותערוכות

פסטיבל הסרט הקצר באר שבע 2018 – כל הפרטים!

"פסטיבל הסרט הקצר" יתקיים בבאר שבע בפעם השנייה במהלך שלושה ימים בחודש יוני 2018 ובו יוקרנו ב-30 סרטים ישראליים קצרים מז'אנרים שונים בעיר העתיקה. פאבים ובתי קפה שוקקים שיהפכו לאולמות קולנוע אינטימיים. הכניסה חופשית. כל הפרטים, בכתבה הבאה.

"פסטיבל הסרט הקצר באר שבע" יתקיים זו השנה השנייה ב-19 עד ה-21 ביוני 2018, בשעות הערב, 19:00 עד 23:00, במתחם העיר העתיקה – ויהיה פתוח לקהל הרחב. הפסטיבל מופק על ידי עיריית באר שבע, חברת כיוונים והרשות לפיתוח הנגב ובחסות מפעל הפיס והמרכז לשלטון מקומי, ובניהולה האמנותי של מור חנאי, והפקה בפועל של מרכז הצעירים ב"ש.

במשך שלושה ערבים, בחודש יוני, מקומות הבילוי השוקקים בעיר העתיקה, פאבים, בתי קפה ותיאטרון הפרינג' יוסבו לבתי קולנוע אינטימיים וקסומים, שיאפשרו לבאי הפסטיבל חווית צפייה ייחודית ללא תשלום. במסגרת הפסטיבל, יוקרנו כ-30 סרטים ישראליים קצרים, מז'אנרים שונים, תיעודי, עלילתי ואנימציה, שנבחרו בקפידה במטרה ליצור שיח, לעלות סוגיות בוערות, ולקדם דיאלוג מפרה עם יוצרי הסרטים, במאים, כותבים ותסריטאים, שיהיו נוכחים בהקרנות.

בין הסרטים שיוקרנו: "איה" סרט עלילתי על מפגש מקרי הן גבר זר לאישה, בהפקת יעל אבקסיס ובהשתתפות שרה אדלר, "היה שווה שקל" – סרטו דוקו-אנימציה על תעשיית הזנות מנקודת מבטן של צרכני המין ונשים בזנות, עם אניה בוקשטיין וצחי גראד, "קורה" על חיי חשפנית שמנסה למצוא תעסוקה חלופית עם יעקב זדה דניאל ואחרים (מצ"ב רשימת הסרטים המלאה בקובץ נפרד).

"פסטיבל הסרט הקצר, מתכתב עם טרנד עולמי שתופס תאוצה בעולם בשנים האחרונות, צפייה בסרטים תחת כיפת השמיים – מדורת השבט הישנה מול המסך בחוץ", אומרת מור חנאי יזמת הפסטיבל ומנהלת האמנותית שלו, "ייחודיות הפסטיבל היא הרצון ליצור חוויה שיתופית ואינטימית ולהוציא את הציבור מבתי הקולנוע, לאווירה החמימה ולחצר המשותפת של העיר העתיקה בבאר שבע, להיפגש פנים מול פנים עם אמנים ויוצרי הסרט ולצפות איתם בסרטים שעשו תוך קיום אינטראקציה זמינה ומידית".

"תגובות הקהל בזמן אמת, הרג'קטים ה'לא מכובסים'", מוסיפה חנאי, "יוצרים הנאה אצל שני הצדדים – הם יכולים לנהל שיח יזום וגם ספונטני באווירה חופשית וזה מאפשר גם ליוצרים, חוויה מיוחדת, על כן הקפדנו השנה שהבמאים, הכותבים והשחקנים שיגיעו, יסתובבו עם תג זיהוי שיאפשרו לקהל שיחה אישית איתם".

לאור הצלחת "תחרות הסרט הקצר" בשנה שעברה, קולנוע הפרינג' יארח השנה את התחרות היוקרתית: סרטים עלילתיים, עד 25 דק', שנוצרו בשתיים האחרונות. אלה יוקרנו תחת כיפת השמיים בתחם אוזניות אלחוטיות ייחודי שיאפשר את ה"ביחד", אבל גם אינטימיות של הצופה עם המתרחש בסרטים. הסרטים שנבחרו עוסקים חלקם בעובדים זרים, בקשרים משפחתיים בין הורה לילדו, ונושאים חברתיים. בין הסרטים, "ולתפארת מדינת ישראל" בהשתתפות מנשה נוי, "זר מתן החולות" בהשתתפות אסתר רדא, ו"כמו בבית" עם יבגניה דודינה. ובמסגרת שיתוף הפעולה עם פסטיבל קולנוע דרום – יוקרנו בפסטיבל שני סרטי זוכים לשנת 2017.

את התחרות ישפטו השנה שלושה יוצרים מובילים בקולנוע הישראלי: הבמאית והיוצרת קולנוע הוותיקה, זוכת הפרסים לינה צ'פלין, המלהקת הבכירה זוכת פרס אופיר אורית אזולאי והבמאי והתסריטאי איתן ענר. בשונה מתחרויות אחרות, השופטים יצפו בסרטים – לראשונה! יחד עם הקהל והיוצרים ויעברו אתם את החוויה במטרה שירגישו חלק מהאירוע עצמו. הסרטים יוקרנו ביומיים הראשונים של הפסטיבל (19-20 ביוני) וביום חמישי, (21 ביוני) יוכרזו הזוכים ויחולקו הפרסים היוקרתיים, באירוע חגיגי

המקום ראשון יזכה בפרס בסך 15 אלף שקלים מטעם סינמה סיטי, המקום השני והשלישי יזכו בהתאמה בפרסים בסך 6 אלף שקלים, ו 4 אלף שקלים – מטעם חברת כיוונים – החברה העירונית לתרבות הפנאי ומטעם הרשות לפיתוח הנגב.

כחלק מהמחשבה להנגיש סרטים, נוצר בפעם הראשונה ראשונה שיתוף פעולה עם המרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע – בית החולים הגדול בנגב – ובו תתקיים הקרנת "מראה". תחת כיפת השמיים, ברחבת הדשא, עם אזניות שיחולקו לקהל ועל מסך ענק יוקרנו סרטי התחרות למאושפזים ובני משפחותיהם, במקביל להקרנתם במתחם התחרות העיר העתיקה.

מעבר לסרטים, קולנוע לולה וקולנוע החלוץ יארחו מפגשי אמן עם יוצרים חדשים וותיקים מתעשיית הקולנוע בישראל: שי אביבי, יובל שרף, אורי סיון וגלעד אמיליו-שנקר שסרטו 'המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה' שייצא לאקרנים בתחילת יוני, יוצג בהקרנה חגיגית בהשתתפותו.

במקביל יפעלו שלושה מתחמי רחוב: מתחם שחקנים, ובו יתקיימו משחקי אלתור קומיים המשלבים הקרנה על קירות העיר העתיקה, מתחם וידאו ארט ייחודי בשיתוף המחלקה לאמנויות המסך בבצלאל, ומתחם כרזות ובו תתקיים תערוכת כרזות של סרטי הפסטיבל. הפסטיבל ינעל בטקס הכרזת הזוכים, ובמופע נעילה מרקיד במיוחד של הרכב הג'אז והסווינג בטי ברס.

פסטיבל הסרט הקצר באר שבע 2018: 19-21 ביוני, מדי ערב, מתחם העיר העתיקה בבאר שבע

לפרטים נוספים ולו"ז הסרטים – באתר הפסטיבל

מאת תביא כרטיס

אתר "תביא כרטיס" הוא מגזין בידור ותרבות חדש הסוקר את כל ההופעות והאירועים המומלצים בישראל. היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו כדי לקבל תמיד ראשונים את כל הידיעות שלנו.