תערוכת “זהב שחור” במוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע

הזדמנות אחרונה למפגש עם האמנית העכשווית והמוערכת אניסה אשקר שיתקיים במסגרת תערוכת היחיד של האמנית - "זהב שחור" שתנעל בתחילת חודש מרץ 2018.

תערוכת זהב שחור. צילום: לנה גומון

במסגרת התערוכה “אניסה אשקר: זהב שחור” שתציג עד תחילת חודש מרס במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע, יתקיים שיח-גלריה אחרון ומרתק עם האמנית, ב 21 בפברואר. מאז פתיחתה, זכתה התערוכה לחשיפה מרבית והיא מושכת קהל מכל רחבי הארץ.

זוהי תערוכת היחיד הראשונה שהוצגה במוזאון מאז פתיחתו ב 2014, ואשקר היא האמנית העכשווית הראשונה מהמגזר הערבי שמציגה בחלל המוזאון, ואחת מהדמויות הבולטות בשדה האמנות בישראל שידועה גם בשימוש היומיומי בקליגרפיה על פניה.

בתערוכה, מתחקה אשקר אחר רעיונות וחוויות מימי ילדותה בעכו, מעולמה המשפחתי וצדדים שונים של התרבות האסלאמית. במפגש היא תספר על מכלול היחסים הרב-כיווני בתוכם היא חיה ויוצרת ושבאים לידי ביטוי בעבודותיה, על משמעות הקליגרפיה הערבית אל מול תצלומים. היא תדון על בחירת הצבעים והדימויים בעבודותיה, ועל שילוב אמנות מערבית ממנה צמחה עם אלמנטים ממסורת מזרחית ומוסלמית, המשקפות את עולמה התרבותי.

שיח-גלריה עם אניסה אשקר: יום רביעי, 21 בפברואר, בשעה 18:00 במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בב”ש. התערוכה תינעל ב-3 במרץ 2018. פרטים נוספים באתר המוזאון

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

נשמח לשמוע את דעתכם

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!